Co piratujemy?

Niestety, w dzisiejszych czasach nielegalne ściąganie plików z Internetu jest zjawiskiem powszechnym. Robią tak przedstawiciele niemal wszystkich, jeśli nie wszystkich grup społecznych. Z sieci ściągamy bardzo różne rzeczy. Postarajmy się powiedzieć o nich trochę więcej.

O piractwie najczęściej mówi się w kontekście ściągania muzyki oraz filmów. Trudno jest znaleźć album muzyczny albo film, który nie jest udostępniony w Internecie nielegalnie. Poza tym, ludzie notorycznie piratują również różnego rodzaju programy komputerowe, od systemów operacyjnych począwszy, na pakietach biurowych skończywszy. W ostatnich larach internauci coraz chętniej kradną również książki, zarówno te w formie plików tekstowych, jak i nagrań audio.

Na tej liście umieścić trzeba również gry komputerowe. Tak naprawdę, ludzie piratują to, co można spiratować. Niektórzy na potęgę ściągają na przykład muzykę, której potem nawet nie słuchają. Jest to dowód na to, że internetowi piraci czują się niemal całkowicie bezkarni.