Czy łatwo zniszczyć meble z eko-skóry?

stoły cateringowe

Meble wykonane ze skaju już od wielu lat cieszą się niegasnącą popularnością. Nic w tym dziwnego, skoro stanowią tańszy odpowiednik dla mebli uznawanych za piękne, klasyczne oraz w pewnym stopniu symbolizujące luksus mieszkańców domu, w którym się znajdą. Niestety, jak łatwo się domyślić, w parze z niższą ceną nad wyraz często idzie również niższa jakość.

Właśnie ze względu na to, kupując meble wykonane z eko-skóry należy mieć na uwadze fakt, że mogą nie posłużyć nam zbyt długo. Typowe dla skóry ekologicznej zniszczenia zwykle pojawiają się już w ciągu kilku lat użytkowania pokrytej nimi mebli. Najprędzej można się ich spodziewać w miejscach, które najbardziej narażone są na użytkowanie oraz na kontakt z korzystającymi z nich mieszkańcami.

Właśnie dlatego pierwsze pęknięcia czy zadrapania zwykle pojawiają się na zagłówkach czy podłokietnikach. Fotele znacznie częściej niż kanapy w całości ulegają zniszczeniu. Na nich pierwsze ślady zbyt intensywnego użytkowania można zauważyć często również na siedziskach.

Nie da się ukryć, że uszkodzenia często można zauważyć jeszcze w czasie trwania okresu gwarancyjnego na zakupione meble lub krótko po jego zakończeniu. Najprawdopodobniej wielu użytkowników skaju, szczególnie tych cieszących się swoimi meblami już od kilku lat, zacznie zastanawiać się, czy istnieją sposoby, by przedłużyć żywot swojego wypoczynku. Niestety, jedynym sposobem na uniknięcie uszkodzeń mechanicznych byłoby niekorzystanie z mebli, co całkowicie mija się z celem.

Zanim jednak sztuczna skóra ulegnie zniszczeniu, warto dbać o jej dobry wygląd. Wbrew zapewnieniom producentów specjalnych środków, w jej pielęgnacji najlepiej sprawdzi się woda w połączeniu ze zwykłym, szarym mydłem. Kilka razy w roku dobrze jest użyć tej mieszanki, by przywrócić meblom świeży wygląd.