Deficyt

www.narzedziareczne.net.pl

Informatycy mogą przebierać w ofertach firm, na jednego pracownika przypada średnio około dwunastu zainteresowanych pracodawców, tym razem to pracodawcy rywalizują o pracownika a nie na odwrót jak to jest w przypadku innych zawodów. Mimo iż z roku na rok coraz więcej maturzystów deklaruje chęć podjęcia studiów na kierunkach informatycznych nie wszystkim udaje się dostać na wymarzoną uczelnię lub przebrnąć przez pierwsze semestry.

Właśnie, dlatego stają się obiektem „pożądania” firm z segmentu IT. Ci prześcigają się w obietnicach, które są dotrzymywane, bo nie sztuką jest zwodzić pracownika a pozyskać takiego, który odpowiada profilowi firmy i chce z nią wiązać dłuższą przyszłość niżeli okres próbny.

Firmy informatyczne inwestują w pracownika organizując wszelkiego rodzaju szkolenia w zamian oczekując lojalności, ale te w dzisiejszych czasach nie są najważniejsze, lecz stabilna pozycja pracownika i wynagrodzenie, ale informatycy nie muszą się o to martwić mogą w zasadzie wybierać, co rzadko się zdarza.