Elektroniczny przyjaciel kierowcy

www.kongresantropologiczny.pl Kołdry dzierżawa kserokopiarek

W ostatnim czasie szturmem popularność zdobywają gadżety z gatunku „wereable devices”, czyli nowoczesne cuda techniki, które możemy nosić jako element stroju lub biżuterii. Wynalazcy wychodzą naprzeciw potrzebom kierowców, którzy wiele godzin spędzają za kółkiem i martwią się o swoje bezpieczeństwo. W ich laboratoriach powstała specjalna bransoletka, która monitoruje reakcje kierowcy w czasie jazdy.

Jak wiadomo im dłużej prowadzimy auto, tym poziom zmęczenia i często znudzenia jazdą jest większy. Sprzyja to osłabieniu czujności, refleksu, a w końcu może być przyczyną groźnych wypadków. Jak działa to urządzenie? W części bransoletki, która bezpośrednio styka się ze skórą umieszczone są niezwykle czułe sensory, które sprawdzają na bieżąco szybkość reakcji.

Jeśli pomiar wykaże niepokojący wzrost czasu potrzebnego na reakcje, zaalarmuje o tym noszącego za pomocą wibracji. Jeśli spędzasz za kierownicą niewiele czasu, będzie to zbędny wydatek i niepotrzebna zabawka. Jednak jeśli twoja praca wymaga ciągłego przemieszczania się, może się okazać, że taka nietypowa biżuteria stanie się strażnikiem twojego bezpieczeństwa na drodze.