wykładzina carus audyt środowiska wydruku

IBM – International Business Machines Corporation lub Big Blue firma powstała w 1911 roku w Stanach Zjednoczonych. Jej historia sięga pamięcią do czasów Holocaustu, kiedy to w III Rzeszy wykorzystano karty perforowane firmy IBM, miały na celu prowadzenie identyfikację ludzi pochodzenia polskiego oraz żydowskiego – uznawanych wówczas za przeciwników „wrogów” ów III Rzeszy.

W Polsce marka pojawiła się w 1935 roku z siedzibą w Warszawie w późniejszym czasie pojawiły się siedziby w takich polskich miastach jak: Katowice, Poznań, Kraków i Wrocław. Do dziś komputery IBM uchodzą za te najlepszej, jakości, najtrwalsze.

Dzisiaj IBM to przede wszystkim oprogramowanie i sługi techniczno-doradcze. Lata praktyki ukształtowały firmę, która jest nie mniej rozpoznawalna niż Microsoft.

Główne segmenty IBM to: IBM Global Business Services – opiera się na doradztwie technicznym, informatycznym, IBM Global Technology Services – zajmuje się szeroko pojętą infrastrukturą IT, IBM Software Group – doradztwo techniczne i IBM Systems and Technology Group.