Informacja szybka jak nigdy

www.atelierpapillon.pl krzesła drewniane restauracyjne tekstylia do sublimacji

Jeden z kluczowych atrybutów sieci to możliwość wysyłania i otrzymania różnego rodzaju informacji. Początkowo miały one postać wyłącznie tekstową, ale z czasem sytuacja zaczęła się zmieniać. W internecie można publikować elementy graficzne i dokumenty. Dowolny plik w postaci cyfrowej można przenosić zarówno na fizycznym dysku, jak i przesyłać do odbiorców w internecie. Pliki da się też udostępniać na serwerze, skąd mogą je pobrać wszystkie zainteresowane osoby.

Wiadomość o konkretnym wydarzeniu, które ma miejsce na drugim końcu świata dociera do nas w ułamku sekundy. Tym samym media mogą przekazywać nam bezpośrednie relacje z dowolnego zakątka świata – w tym transmisje na żywo. Dzięki szybkiemu internetowi LTE można zastępować internetem łącza satelitarne, które z pewnych względów mogą być niedostępne. Tą drogą da się przesyłać na żywo obraz i dźwięk. Jednym z przejawów są emitowane online koncerty i festiwale muzyczne.

Wszystkie treści docierają do odbiorcy błyskawicznie, a przekazywać może je niemal każdy, przez co internet staje się enklawą wolności słowa.