IT to skrót od angielskich słów information technology – nie trzeba kończyć filologii angielskiej by wydedukować, że jest to dziedzina zajmująca się przetwarzaniem informacji. IT łączy się zarówno z informatyką jak i telekomunikacją, zajmuje się oprogramowaniem jak również wszelkiego rodzaju sprzętem komputerowym.

Do najbardziej znanych polskich firm IT zaliczamy: HP Polska, ABC Data, Incom, Cisco, Dell, Tech Data Polska, IBM Polska, Samsung, NTT System i wiele, wiele innych. Każda większa firma posiada dział IT.

Te mniejsze czasem nie posiadają takiego działu, segmentu, ale jeśli używają sprzętu elektronicznego, komputerów to albo posiadają osobę, która może oficjalnie nie ma w stanowiska związanego z IT, ale wykonuje zadania dedykowane temu segmentowi lub każdy pracownik odpowiadając za swój sprzęt za okablowanie, legalne oprogramowanie, licencje, programy antywirusowe spełnia taką rolę w minimalnym zakresie, czyli swojego stanowiska pracy. Na tej podstawie można powiedzieć, że każdy z nas działa w tym zakresie chociażby na komputerach osobistych.