IT w edukacji

www.2012gniewojca.pl

Nowe technologie oraz IT są obecne w bardzo wielu aspektach naszego życia – rewolucjonizują i ułatwiają załatwianie wielu codziennych spraw. Właśnie z tego powodu IT wykorzystuje się coraz częściej w edukacji. IT stosowane w edukacji najmłodszych nie tylko czyni tradycyjne zajęcia o wiele ciekawszymi dla uczniów, ale także zwiększa zainteresowanie rodziców postępami swoich pociech.

Dzięki m.in. elektronicznym dziennikom mogą oni bowiem śledzić osiągnięcia dzieci na bieżąco i w razie czego szybko reagować na pojawienie się słabych ocen czy nieusprawiedliwionych nieobecności.

Zastosowanie IT w edukacji znacznie ułatwia rodzicom również kontakt z nauczycielem czy wychowawcą, z którym mogą porozumieć się mailowo, a nie tylko na zebraniach. Choć jak na razie wiele rozwiązań z zakresu IT w edukacji jest dopiero wprowadzane, najprawdopodobniej polskie szkoły coraz częściej będą stawiać na aplikacje mobilne i elektroniczny kontakt z rodzicami. Wielu z nich bowiem uważa, że otrzymywanie bieżących informacji o wynikach dziecka w nauce znacznie ułatwia kontrolę, a także przyczynia się do budowania dobrych relacji w rodzinie.