Jaki język programowania wybrać?

www.crazyorange.pl

Błędne jest myślenie, że programiście wystarczy jeden język – rynek cały czas się zmienia, a pracownicy muszą być wystarczająco elastyczni, żebym za nim nadążać. Skąd wiesz, czy Java albo Python za kilka(naście) lat nie znajdzie się na miejscu Pascala? Warto podkreślić, że przygodę z programowaniem można rozpocząć praktycznie od każdego języka – wszystko zależy od ciebie. Ogólne zasady pracy z kodem w większości popularnych języków, na przykład C , C# czy JAVA, są do siebie bardzo podobne. Dobre opanowanie zasad jednego z nich pozwala na zrozumienie logiki programowania.

Jeżeli masz podstawową wiedzę z programowania – nauka kolejnego języka będzie o wiele łatwiejsza. Programiści jednak uważają, że lepszym pomysłem jest rozpoczęcie nauki od stosunkowo „prostego w obsłudze” języka. Jednym z najbardziej przyjaznych dla amatorów jest język Ruby. Jego składnia zaprojektowana jest tak, aby maksymalnie ułatwić ci pracę z kodem.

Ruby jest stosunkowo młodym językiem, ale już posiada duże wsparcie techniczne w Internecie w postaci poradników lub for dyskusyjnych.