Kamera cofania

www.azjanews.pl namiot na samochód campery sprzedaż

Wielu kierowcom, zwłaszcza tym początkującym dużą trudność sprawia wykonywanie manewru cofania. Nie bez powodu.

Bardzo często wymaga jazdy „na czuja” i czasem może być niebezpieczne, gdyż martwe pole nawet w samochodach osobowych jest całkiem duże. Dlatego być może warto rozważyć zamontowanie w swoim aucie kamery cofania.

To niepozorne urządzenie może w znacznym stopniu zwiększyć komfort i bezpieczeństwo twojej jazdy. Ekrany pokazujące to, co dzieje się z tyłu auta zamontowane są w lusterku wstecznym oraz lusterkach bocznych.

Wbrew pozorom zakup auta z fabrycznie zamontowanym urządzeniem tego typu nie jest jedynym rozwiązaniem. Na rynku dostępne są osobne zestawy kamer cofania.

Wiąże się to jednak z dość kłopotliwym montażem oraz widocznym okablowaniem i elementami urządzenia na desce rozdzielczej, co może nie wyglądać estetycznie. Dlatego każdy musi rozważyć indywidualnie, czy taki zakup będzie dla niego konieczny i faktycznie się mu przyda.

Dodatkowym minusem jest możliwość zniszczenia systemu przez wandali lub po prostu kradzieży. To już jednak nie jest wada sprzętu lecz ludzi i na to niestety nic nie możemy poradzić.