Legalność to podstawa

serwis toyota poznań

Kiedy nabywamy samochód na rynku wtórnym powinniśmy być pewni kilku rzeczy. Po pierwsze tego, że maszyna jest sprawna i dobrze rokuje pod kątem poprawnego działania. Po drugie tego, że dobrze sprawdzi się w preferowanych warunkach drogowych – najczęściej miejskich. Wreszcie sprawa trzecia i wcale nie najmniej ważna – pojazd musi być w stu procentach legalny.

Niestety bywa tak, że atrakcyjne finansowo oferty w postaci porządnych aut w niskiej cenie to egzemplarze kradzione. Szajki złodziejów z naszej części Europy są dość często spotykane w Niemczech czy we Francji. Kradną auta, które potem dzięki działaniu strefy Schengen swobodnie transferują do Polski. Postawiony pośrednik, budzący zaufanie i robiący wrażenie rzetelnego zbywa samochód po relatywnie niskich kosztach.

Klient ma poczucie, że oto zrobił interes życia i sprawi synowi fenomenalną niespodziankę. Dopiero po jakimś czasie wychodzi na jaw, że auto pochodzi z kradzieży. Pośrednik rozpłynął się w powietrzu, a jego kontrahent zostaje z problemem. Dlatego tak istotne jest korzystanie wyłącznie z usług sprawdzonych osób.

Wszystkie dokumenty wozu muszą być oryginalne i kompletne. W razie wątpliwości lepiej darować sobie zakup i poszukać czegoś innego.