LightBox – lampa z literami.

LightBox, czyli lampa z literami to świetny pomysł na nadanie wnętrzu wyjątkowego charakteru za pomocą jednego prostego zabiegu. W głównym założeniu jest to swobodne układanie wyrazów lub zdań za pomocą specjalnych liter, które po włączeniu urządzenia są podświetlane i tworzą jednocześnie świetną ozdobę. Lampa zdobyła swoją popularność w mediach społecznościowych, gdzie za pomocą znanych dziś na całym świecie hashtagów została wypromowana. Wszystko oczywiście wzięło się od celebrytów i znanych osób, które zaczęły umieszczać urządzenie w wielu miejscach w domu lub mieszkaniu. Najczęściej układają w niej różne sentencje życiowe lub imiona dzieci, czy innych najbliższych osób.

Swoboda w tworzeniu daje autorowi ogromne pole do popisu, a jak wiadomo możliwość personalizacji jest jednym z najważniejszych dziś atrybutów produktów we współczesnym rynku. Lampa LED tego typu to z pozoru tani i efektowny gadżet. Za najtańsze modele można dziś zapłacić kilkadziesiąt złotych, a niekiedy zdarzają się prawdziwe okazje w supermarketach, gdzie zdobędziemy lightbox jeszcze taniej. Najwięcej różnorodnych modeli odnaleźć można w internecie, jednak nie brakuje ich już w sklepach stacjonarnych. Najciekawszym jednak jest fakt, że lightbox jest na tyle popularny, że występuje w różnych wariantach.

Z jednej stronny można zdecydować się na model, który ma podstawowy alfabet. Zdarzają się jednak produkty, które mają także symbole, a nawet emotikony. Lampa z podświetlanym napisem to nie tylko świetna dekoracja, która umożliwia swobodne ułożenie napisu według własnych upodobań. Jest to przede wszystkim praktyczny gadżet, który się po prostu świeci, a dzięki żarówkom LED jest energooszczędny, tani i może sobie na niego pozwolić niemalże każdy. Nie ma sprecyzowanego miejsca, w którym lightbox czuje się najlepiej.

Zarówno można umieścić go w salonie, pokoju dziecięcym i sypialni, jednak nie oznacza to, że nie pojawia się w korytarzach, a nawet kuchniach. Większość urządzeń jest skonstruowana w ten sposób, aby wisieć na ścianie, ale może także stać na komodzie lub regale. Na lampę z literami najczęściej decydują się osoby, które urządzają swoje wnętrza w sposób minimalistyczny lub z elementami retro. Najchetniej kupowane są przez osoby młode lub te, które zawodowo zajmują się dekorowaniem wnętrz. Co ciekawe, dużym rynkiem docelowym są także wesela i inne imprezy rodzinne.

Tam wykorzystanie lampy z literami może być bardzo praktyczne. Czasem wskazuje miejsce, czasem wita gości lub dziękuje za obecność. Jest to niewielki gadżet, choć ma spore możliwości. Z pewnością warto sprawdzić lightbox i jego możliwości. Pomimo tego, że jest bardzo popularny, nie nudzi się klientom i stale znajduje swoich nowych miłośników.