Na co uczulić syna?

www.ecce2011torun.pl wulkanizacja Bydgoszcz Bartodzieje Opony online: oponyprzez.net - Twój internetowy sklep z ogumieniem samochodowym

Przyszedł moment, kiedy samochód już stoi pod domem, jest zatankowany i można zacząć nim jeździć. Pojawia się pytanie, jak przygotować syna na samodzielne poruszanie się po drogach? Wiemy już, że kluczem są umiejętności jazdy, ale również wszechstronna wiedza w zakresie zasad ruchu drogowego oraz wszelkich prawnych regulacji z nim związanych.

Nie mniej istotna jest mentalność oraz psychiczne nastawienie. Auta nie można bać, a strach pojawia się u wielu początkujących kierowców – nawet tych, dla których motoryzacja jest prawdziwą pasją.

Warto porozmawiać z synem i przekonać go, że nie ma do czynienia z czterokołowym potworem, ale też nie z zabawką. Wyjeżdżając na drogę należy wykazać się daleko idącą odpowiedzialnością i przestrzegać tego, o czym mówią zawsze eksperci – zasady ograniczonego zaufania.

Sprowadza się ona do tego, że należy czujnie i krytycznie podchodzić do jazdy innych kierowców, a także zachowania pieszych i rowerzystów. Nie ma bowiem pewności, że każdy z uczestników ruchu będzie zawsze poruszał się przepisowo i rozsądnie.

My zawsze powinniśmy i nie ma dla takiego podejścia alternatywy.