Od garnka do komputera

www.kronykronicle.com audyt środowiska druku ramy do obrazów oprawa obrazów lustra w domu

Rynek IT nie wyglądałby dziś tak samo, gdyby nie firma Sony. Powstała w roku 1946, w Tokio, początkowo zajmując się takimi produktami, jak elektryczny garnek do ryżu, poduszka elektryczna, czy megafon.

Szybko jednak dostrzeżono potencjał leżący w branży komputerowej. Już w latach 60’ Sony otworzyło się na rynki zagraniczne, między innymi USA i Szwajcarię.

Następnie firma próbowała swoich sił na rynku kaset wideo, walkmanów, by potem zainwestować w rozwój telewizorów, czy Playstation. Przyczyniła się również znacząco do rozwoju branży IT, między innymi jako producent bardzo dobrej jakości układów scalonych, pamięci masowych (CD-ROM, DVD-ROM, Blueray), czy nagrywarek.

Zajmuje się również produkcją wysokiej klasy laptopów i netbooków, Sony Vaio to marka znana już na całym świecie, dzięki zaawansowanej i wielofunkcyjnej technologii, gwarantującej niesamowite doznania i przyjemną pracę. Firma zatrudnia obecnie ponad 162700 osób, ma siedziby na całym świecie i dba o dalszy rozwój oraz wprowadzanie innowacji.