Pięć podstawowych elementów feng shui

http://fpserwis.com.pl/zabezpieczenia-ogniochronne-konstrukcji-budowlanych/natryski-ogniochronne/ projektowanie biura wrocław

Feng shui zgłębia coraz więcej osób. Jeśli chcemy poznać chociażby podstawową wiedzę o tej chińskiej tradycji, to warto znać przynajmniej 5 podstawowych elementów feng shui.

Jeden z nich to drewno. Szczególnie zaleca się używanie go w pokojach dziecięcych, jako że według chińskich wierzeń znacząco wpływa na kreatywność.

Ogień utożsamiany jest chociażby z płomieniem świec, ale też z elementami zwierzęcymi. Związany jest z cechami przywódczymi i idealnie nadaje się do pokoju szefa.

Ziemia wpływa z kolei na zdrowie, ale też i krzepę fizyczną. Oddają ją barwy ziemi, czyli kolor brunatny czy też zielony.

Metal z kolei doskonale powinien wpływać na studentów politechniki, jako że pomaga w rozwijaniu logicznego myślenia i umiejętności analitycznych. Szczególnie dobrze wykorzystać metal w połączeniu z elementami kamiennymi.

Kolejny ważny aspekt to woda – dlatego też w feng shui często zaleca się korzystanie z akwarium czy też dekoracyjnej fontanny, która dopełni mocy żywiołu.