Pokój dla ucznia

stoły konferencyjne krzesła hotelowe

Jeżeli twoje dziecko zaczęło już szkołę to jego pokój najprawdopodobniej będzie wymagał niewielkiej reorganizacji. Poza miejscem na zabawę powinna się tam bowiem pojawić także przestrzeń na odrabianie lekcji oraz naukę. Jeżeli w pokoju dziecka wcześniej nie było biurka lub stolika, to trzeba będzie to szybko zmienić. Pamiętaj, by biurko ustawić jak najbliżej okna, by dziecko mogło możliwie najbardziej korzystać ze światła naturalnego.

Ustaw je też tak, aby światło padało od strony ręki, która dziecko się nie posługuje przy pisaniu (jeżeli pisze prawą ręką źródło światła powinno znajdować się po lewej stronie – dzięki temu podczas pisania dziecko nie będzie sobie przysłaniało światła ręką). Ważne jest też zagospodarowanie przestrzeni wokół biurka. Najlepiej, aby nie było przy nim zabawek, które mogłyby rozpraszać dziecko podczas nauki. Zadbaj też o to, by przy biurku znalazł się kosz na śmieci oraz miejsce na tornister.

Konieczna będzie też półka na podręczniki szkolne, które powinny być w zasięgu ręki dziecka tak, aby nie musiało co chwilę wstawać od biurka.