Specjalne pojazdy o specjalnych zadaniach

auto złom wadowice

Na świecie istnieją pojazdy, które pełnią tylko jedną funkcje. Nawet jeśli jest ona związana z popularnym transportem czy magazynowaniem, to i tak w jakiś sposób jest ona szczególna. W poniższym tekście znajdziecie dwa przykłady tego typu pojazdów.

Jeden z nich to bez wątpienia Papamobile. To pojazd, którym w trakcie oficjalnych podróży przemieszcza się papież. Budową przypomina zwykły samochód typu pick-up, z tym że w jego tylnej części znajduje się przeszklona część, przez którą widać papieża.

W ten sposób zwierzchnik kościoła może pozdrawiać ludzi zgromadzonych przy drodze. Przez ponad 30 lat szyba była opancerzona szkłem kuloodpornym, aby uchronić papieża przed ewentualnym zamachem. Pojazdem o ściśle określonym zadaniu jest także… śmieciarka.

Jego rolą jest zbiórka odpadów komunalnych i przewiezienie ich albo na wysypisko śmieci albo od razu do utylizacji. Śmieciarki zazwyczaj przejeżdżają po danych ulicach czy osiedlach miasta w określone dni tygodnia, zabierając śmieci nagromadzone w pojemnikach.