Tkaniny obiciowe

wykładziny biurowe serwis kotłów gazowych rzeszów

Na co dzień w mieszkaniu wykorzystujemy całe mnóstwo rozmaitych materiałów, nawet nie do końca to sobie uświadamiając. Zastanawiamy się, co powiesić w oknach – lekkie zasłonki czy ciężkie kotary? Pod rozwagę bierzemy również to, jakie materiały najlepiej sprawdzą się na stołach w kuchni czy w salonie. Za priorytet uznajemy zdobycie informacji o tym, z jakich tkanin wykonana jest kupowana przez nas pościel. Czy wiemy jednak, że na podobną uwagę zasługują również tkaniny obiciowe, którymi pokryte są nasze meble? Wyjątkowo często kupujemy gotowe krzesła, sugerując się przede wszystkim ich wyglądem oraz tym, czy cena nie przekracza możliwości naszego portfela. Jeśli jednak chcemy kupić trwałe meble, które będą służyć nam przez lata, warto zwrócić uwagę również na jakość materiału tapicerskiego.

Szczególne znaczenie należy do niego przywiązać również w sytuacji, gdy nasze krzesła wymagają renowacji i w najbliższym czasie trafią do tapicera, gdzie zostaną pokryte całkiem nowym materiałem. Jaką tkaninę wybrać? Na szczególną uwagę zasługują wszystkie materiały, które w swoim składzie zawierają dodatek wiskozy. Dzięki niemu cechują je doskonałe właściwości higieniczne i antyseptyczne, które mogą okazać się bardzo istotne przy często używanych meblach. Jeśli interesuje cię podwyższona odporność na zabrudzenia czy działanie wody, na przykład gdy masz pod opieką małe dzieci, powinieneś poszukać tkaniny przygotowanej z użyciem teflonu. Ten specyficzny składnik sprawia, że tapicerce wykonanej z tego materiału niestraszne będą żadne zabrudzenia.

Jeśli jednak nie posiadasz żadnego z tych specjalnych wymagań i masz zamiar kierować się wyłącznie wyglądem danego materiału, śmiało możesz rozpocząć poszukiwania wśród standardowych tkanin: poliestrowych oraz poliestrowo-bawełnianych.