Tragiczne skutki zaniedbania

Wtryskiwacze Bosch CR Mazda info.nokia6300.pl Lakiery samochodowe Profix

Często właściciele pojazdów bardzo eksploatują nabyte auta i jeżdżą nimi tak długo, dopóki tylko się da. Nic więc dziwnego, że gdy w końcu samochód się zepsuje i udadzą się do serwisu ostateczna diagnoza jest często bardzo tragiczna.

Dlatego najważniejsze jest zapobieganie i odpowiednia konserwacja. Warto pilnować dat przeglądów i umawiać się z mechanikiem, gdy tylko zauważymy jakieś „zgrzyty”.

Tylko dzięki temu zapewnimy sobie bezpieczeństwo, a naszemu pojazdowi dłuższe życie. Przede wszystkim nie wymieniając części w aucie stanowi zagrożenie dla siebie i dla innych użytkowników drogi.

Jeśli eksploatujemy pojazd, który ma niesprawne amortyzatory, luzy w układzie kierowniczym, czy niesprawny układ hamulcowy możemy doprowadzić do naprawdę poważnych zagrożeń i w konsekwencji do wypadku. Oczywiście są również mniejsze zaniedbania, które mogą stopniowo doprowadzić do naprawdę poważnej degradacji, jak oszczędzanie na wymianie paska rozrządu, napinacza, czy pompy wody.

Nieprawne wpływają poważnie na pracę silnika, mogą zniszczyć tłoki, czy zawory. Nawet nowe auto, po 3 latach od zakupu, podlega obowiązkowi odbycia kontroli i generalnego przeglądu, o czym niestety często zapomina wielu kierowców, narażając się tym samym na straty.

Ponadto, w przypadku braku regularnych przeglądów i zaniedbań w tym obszarze, może dojść do zatrzymania dowodu rejestracyjnego auta w przypadku kontroli drogowej i braku dokumentów, a także do problemów z ubezpieczeniem w przypadku kolizji. Dlatego lepiej trzymać rękę na pulsie i dbać o konserwację naszego pojazdu.