Złoto w domu

www.dwmorskieoko.pl http://witek.pl/

Złote dodatki to coś, co z pewnością ożywi każde wnętrze, wydające nam się monotonne. Złote elementy bardzo często występują w stylu glamour, jednak musimy pamiętać o jednaj najważniejszej zasadzie: ze złotem można przesadzić. Warto zachować umiar, żeby nasze wnętrze glamour nie stało się tandetne. Dodatkowo źle rozłożone pod względem ilości dodatki mogą nadać wnętrzu (zwłaszcza w połączeniu z bielą) królewskiego i zimnego klimatu.

Nie wszystko złoto, co się świeci

We wnętrzach, które mają stonowane podłogi i ściany, królują złote stoliki, figurki lub nawet kinkiety i karnisze. Dodatkowo złota lub złoto-różowa zastawa w szklanej witrynie na pewno zrobi na każdym odwiedzającym nas piorunujące wrażenie. Złote świeczniki w połączeniu z pozłacanym stołem (zwłaszcza z samymi nóżkami od stołu, nie blatem) nadadzą wnętrzu smaku i elegancji. Dodatkowo możesz pobawić się kolorami i połączyć złoto ze srebrem. Na pewno będzie to ciekawy i nietuzinkowy pomysł, jednak pamiętaj, żeby wszystko dokładnie przemyśleć. Uważaj też na złote ściany, zwłaszcza jeżeli masz w domu psa lub dziecko: złota ściana może zostać szybko wytarta lub ubrudzona, a na dodatek może wyblaknąć.

Nie bój się złotego!

Złoty kolor, jeżeli tylko umiejętnie połączymy go z innymi barwami, świetnie dopełni każde wnętrze, zwłaszcza te w chłodnej kolorystyce. Złoty doskonale pasuje zwłaszcza do koloru fioletowego, szafirowego, granatowego, popielatego, oliwkowego i czarnego.

Nie bój się jednak bawić kolorem: złoto-różowe połączenie również wygląda stylowo i elegancko, jednak trzeba dobrać odpowiedni odcień zarówno złotego, jak i różu. Baw się kontrastem (połączenie chłodnych barw z ciepłym złotym), odcieniami i dodatkami tak, żeby stworzyć swoje wymarzone miejsce na ziemi. Pamiętaj jednak, żeby nie przesadzić z ilością dodatków i złota w swojej aranżacji.

Złote lampy

Bardzo często lampy pokrywa się złotem, zwłaszcza we wnętrzach, w których dominuje styl skandynawski. Tak naprawdę zapominamy, jak duży wpływ mają lampy na wygląd całego pokoju. Jeżeli przy tym podkreślimy, że lampy są elementem niemal obowiązkowym w każdym domu i mieszkaniu, to przekonamy się, że użycie kolorowych karniszy lub nietypowych żarówek będzie doskonałym pomysłem. Dzięki połączeniu różu i złotego (można użyć koloru miedzianego) możemy nie tylko ocieplić wnętrze, ale również znacznie je rozjaśnić. Pomieszczenie nabiera wtedy eleganckiego, nietypowego stylu, a jeżeli pójdziemy w miedziany odcień, to możemy podkreślić strój industrialny pomieszczenia. Złoto jednak najbardziej pasuje do stylów glamour i skandynawskiego: mimo to to Ty decydujesz, w jaki styl chcesz iść. Nie bój się bawić kolorem i dodatkami. Jeżeli chcesz spróbować ze złotymi ramami na lustra lub obrazy, to spróbuj. Nie daj sobie wmówić, że złoto jest zarezerwowane tylko dla kiczowatych lub pałacowych wnętrz.